Nebankovní půjčky

13. ledna 2013 v 15:41 | Kamil |  Půjčky a úvěry
Nebankovní půjčky jsou vhodné pro lidi, kteří neuspěli s žádostí v bance. Nebankovní půjčka se vůči té bankovní liší v mnoha aspektech. Například vyšším úrokem, RPSN, často nepřehlednými smlouvami a vysokými pokutami za nedodržení smluvních podmínek.


Nebankovní půjčka do 50.000 Kč

Pakliže sháníte malou půjčku do 50.000 Kč můžete se obrátit na celou řadu nebankovních společností. Mezi ty největší patří HomeCredit, Cetelem, Provident, GE Money Bank atd. Do částky 50.000 Kč se většinou neprověřuje příjem, ani nezkoumají registry. To se však liší dle dané společnosti. Většinou není třeba zástava ani ručitel. Pro kladné vyřízení potřebujete 2 doklady totožnosti, bankovní účet a případně výpis z účtu. Dávejte si pozor na vysoké poplatky. Raději si vše několikrát spočítejte, abyste věděli kolik ve finále zaplatíte. Podrobně nastudujte smlouvu o půjčce, předejdete tak budoucím komplikacím, které by vás mohli stát hodně peněz na pokutách.
Společnost vybírejte pečlivě, nejlépe dle recenzí a referencí známých, kolegů, nebo na internetu. Pozor na lichváře a podvodníky. Nikdy neplaťte žádné poplatky předem a nevolejte na pochybná a podezřelá čísla. Minuta hovoru vás může stát i 100 Kč.

Nebankovní půjčka nad 50.000 Kč

U půjček nad 50.000 Kč už většinou musíte doložit příjem. Buď výplatní páskou, smlouvou, nebo výpis z bankovního účtu kam vám výplata chodí. U půjček nad 150.000 Kč už se setkáte i se zástavou, či ručitelem. Prověřování registrů se asi nevyhnete. Opět si dejte pozor na výši úroku a smluvní podmínky. Půjčujte si jenom od důvěrně známých společností a nenechte se napálit na výhodné nabídky.
Seznam důležitých bodů
  • Pečlivě si pročíst smlouvu
  • Pozor na vysoké úroky a RPSN
  • Neplaťte žádné poplatky předem
  • Nevolejte na pochybná telefonní čísla
  • Pozor na podvodníky a lichváře
 


Aktuální články

Reklama