Půjčky a úvěry

13. května 2013 v 12:07
Půjčky jsou v současné době jeden z nejpopulárnějších finančních produktů v České republice. Každý den si mnoho lidí půjčuje peníze na zaplacení nečekných výdajů, dovolených, aut, bytů, domů atd. Je však třeba se zamyslet, zda půjčku skutečně potřebujete. Finanční gramotnost je důležitá, není na ní však kpaden dostatečný výraz - jak ve školách, tak ve výchově.

Příklad rozumné půjčky:
Mezi rozumné půjčky se řádí ty, které jste schopni dlouhodobe bez problémů splácet a dostát tak svým závazkům. Například hypotéka na byt/dům, půjčka na auto, půjčka na podnikání atd.

Nerozumné půjčky
Mezi nerozumné patří půjčky na dovolenou, dárky, elekroniku atd.

Půjčky ihned na účet jsou velice oblíbené, nejsou však zdaleka dak výhodné. Jelikož se jedná o nebankovní produkt, musíte počítat s vysokým úrokem a RPSN. Výhodami jsou menší zkoumání bonity klineta oproti bankám. Registry většinou nejsou kontrolovány. Příjem musíte doložit jen u vyšších částek. Můžete využít ručitele, či zástavy.

Půjčka před výplatou patří mezi vysoce úrokové služby. Pakliže však potřebujete peníze ještě vb ten samý den, není lepšího řešení. Jedná se opět o nebankovní půjčku bez dokládání příjmů a prověřování registrů. V podstaté stačí jen dva doklady totožnosti a bankovní účet. Musíte být samozřejmě plnoletí a být občany ČR.
 


Aktuální články

Reklama